Reusable Non-Woven Shopping Tote Bag
The Lowest Price:$0.42
- Item# TKST82
| Quantity: | 1000 | 3000 | 8000 | 20000 | 50000 |
| Price (each): | $1.45 | $1.16 | $0.87 | $0.61 | $0.42 |
CCCCC
Reusable, eco-friendly, be rich with high quality and stereoscopic feeling, low cost full color custom laminated tote bag with handles.
Tote Bag material is non-woven 80GSM and we design it to fit your clients specific needs.
These eye-catching promotional shopping tote bags are perfect for placing corporate gifts, giving out at tradeshows, etc.
Our fully custom bags are an ideal alternative to one-use plastic disposable bags.
Many other tote sizes and bag thickness weights available. Matte or Glossy finish option.
| Production Information | |
| Packaging | 10pc/opp bag, 000pcs/ctn |
| Production Time | 12~25 days |
| Rush Service | 12 days |
| Shipping Weight | 30 lbs |
| Product Detail | |
| Product Color | Blue, Pink, Black, Green, Red, Purple, Orange, Light Blue, Teal, Yellow |
| Material | Polypropylene |
| Product Size | 13" H x 11" W x 4 1/2" T |
| Price Detail | |
| Set-up charge | $30 |
| Price_Includes | 1 color, 1 side, 1 location |
| Imprint Information | |
| Imprint Method | Full Color |
| Imprint Size | 8" x 7" |
