Folding Oriental Paper Bamboo Fan
The Lowest Price:$0.71
- Item# TKST64
| Quantity: | 500 | 1000 | 2000 | 3000 | 5000 |
| Price (each): | $1.55 | $1.23 | $1.02 | $0.88 | $0.71 |
CCCCC
This elegant folding paper hand fan is crafted with eco-friendly bamboo frame and 23 pieces bamboo ribs.
It features a large easy view imprint area, also you can write or paint on blank as you needed.
Not only for cooling in summer, but also as gifts for business promotion or advertisement.
Present your company in the far reaches of the world with these fans.
| Production Information | |
| Packaging | 1pc/opp bag, 500pcs/ctn |
| Production Time | 12~25 days |
| Rush Service | 10 days |
| Shipping Weight | 30 lbs |
| Product Detail | |
| Product Color | White, Blue, Red, Green, Yellow, Purple, Black |
| Material | Paper |
| Product Size | 8 1/4" L x 15" W |
| Price Detail | |
| Set-up charge | $30 |
| Price_Includes | 1 color, 1 side, 1 location |
| Imprint Information | |
| Imprint Method | Silkscreen |
| Imprint Size | 5" x 3" |
